Jdi na obsah Jdi na menu
 


Daniela ŠinkorováObrazek              

Narodila se 28.12 1972 v Nitře. Svátek má 9.září (český kalendář) a jmeniny 3.1. (slovenský kalendář).
Pochází z napůl umělecké rodiny. Její maminka je loutkoherečka. Má o 11 let starší sestru Janu.
Jako malá hrála na piano, flétnu, bicí, chodila na klasické i společenské tance a do sborového zpěvu. I když si tatínek Daniely přál, aby z ní byla lékařka a nebo architektka, ona sama dokonce uvažovala i o tom, že by šla studovat vysokou školu chemickou, přesto všechno se její kroky nasměrovaly jiným směrem. Vystudovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Bratislavě a muzikálové herectví na JAMU v Brně. Během studií hostovala na Nové Scéně v Bratislavě v roli Lienky v muzikálu Grandhotel a v muzikálech Sny noci svatojánské a Bastard v Městkém divadle v Brně. Vysokou školu absolvovala v hlavní roli Sugar v muzikálu Někdo to rád horké v ND Brno, ale tuto roli si později zahrála i v HDK v Praze. I přesto, že její repertoár je založen na písních z populárních muzikálů (ve kterých účinkovala, nebo stále účinkuje). Hraje u soukromých společností a také na našich předních divadelních scénách.
Známe jí také z televizní obrazovky z pořadů Jsou hvězdy, které nehasnou, Go Go Show, televizních Silvestrů a mnoha dalších. Má za sebou i velikou televizní zkušenost v seriálu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech v roli doktorky Nadi Šulcové. Její nejnovější muzikálovou rolí je Sally Bowles v představení Kabaret v plzeňském divadle J.K. Tyla. Zatím největší popularity dosáhla díky roli MUDr. Gity Petrové v seriálu Ordinace v růžové zahradě. I díky této roli získala cenu Týtý 2005 v kategorii herečka.
Daniela ráda čte, poslouchá hudbu, píše texty a touží potom zahrát si v ,,pravém muzikálu" v Americe nebo Londýně. Obdivuje Barbru Streisand jako člověka i jako zpěvačku. Vstát brzy ráno je její nadlidský úkol, pražská restaurace ERPET GOLF jí přináší štěstí a když mluví anglicky,daří se jí získat nadhled nad věcmi. Daniela má chuť závodit v autech.

                           Obrazek                          

Ladislav Potměšil

 PRAHA (Korzo) - Seriálový lékař z Ordinace v růžové zahradě Ladislav Potměšil (62) by sám občas potřeboval chodit k lékaři. Nemá rád proměnlivé počasí a už vůbec ne sychravé podzimní dny a chladná zimní rána.

"Letos v létě bylo sice hezké počasí, ale já jsem pořád točil film Nejkrásnější hádanka se Zdeňkem Troškou. To byla velká klika hrát v této pohádce a já jsem si to opravdu užil. Ale když přišly nějaké volné dny a chtěl jsem jet na dovolenou po Česku, tak se vždycky udělalo ošklivě. A teď? Jednou je horko, podruhé zase zima, to mi velmi vadí. Mne totiž všude loupe, chlad nesnáším, mám rád teplo. Ale kvůli loupání v kolenou k doktorovi běhat určitě nebudu. Konečně ordinace a lékaře si teď při natáčení užiji víc než dost," říká se svým laskavým úsměvem Ladislav  

                                                         

ObrazekPetr Rychlý

Primář gynekologického oddělení místní nemocnice. Ješitný, ale má charisma. V nemocnici vědí o jeho poměru s Gitou, je do jisté míry kariérista, ale všichni ho respektují a váží si ho, protože jako operatér je nedostižný.

        Obrazek                                                                                                    

Veronika Jeníková

(přišla)   Z pražské konzervatoře přišla roku 1984 do divadla v Kladně, aby tu za tři toky odehrála široký repertoár sahající od komediálního žánru až k rolím klasickým i k moderním charakterům. V Kladně také poznala jednoho ze svých častých hereckých partnerů současnosti, když byla Ofelií v Shakespearově Hamletovi po boku Otakara Brouska ml. Do Městských divadel pražských přišla roku 1987 a po rozdělení souboru spolupracovala nejprve s Divadlem K, aby nakonec přešla do Divadla ABC. Je herečkou mnoha divadelních žánrů. Na scéně Divadla ABC vyniká především v konverzačních komediích.    Dále jste viděli a ještě vydíte v seriálu tyto herce :

1. MUDr. Gita Petrová - Daniela Šinkorová

2. Roman Kříž - Tomáš Krejčíř

3. Sylva Petrová - Veronika4.

 Lucie Váchová - Ivana Jirešová

5. Richard Petr - Aleš Procházka

6. Evžen Petr - Otakar Brousek st.

7. sestřička Kamila - Linda Rybová

8. MUDr. Michal Šebek - Roman Zach

9.Pavel Vácha - David Prachař

10. Martin Vácha - Oliver Cox

11. Lenka Váchová - Barbora Petrová

12. Marie - Michaela Dolinová

13. Radek - Dušan Kollár

14. František - Oldřich Vlach

15. Jiřina - Carmen Mayerová

16. Daniela - Dana Verzichová

17. Evelína - Dana Syslová

18. Cyril - Pavel Nový

19. Tereza - Vanda Hybnerová

20. Honza - Pavel Tesař

21. MUDr. Aleš Čížek - Ladislav Potměšil

22. sestřička Vendulka - Veronika Jeníková

23. primář Čestmír Mázl - Petr Rychlý

24. Marcela Mázlová - Alena Štíbrová

25. sestřička Markéta - Jitka Čvančarová

26. Helena Vlková - Miroslava Pleštlová

27. manžel pan Vlk - Pavel Soukup

28. MUDr. Hruška - Jiří Langmajer

Primář gynekologického oddělení místní nemocnice. Ješitný, ale má charisma. V nemocnici vědí o jeho poměru s Gitou, je do jisté míry kariérista, ale všichni ho respektují a váží si ho, protože jako operatér je nedostižný.